Руската биатлон Яна Романова: биография и кариера в спорта

Яна Романова - известен руски биатлонистка, множествена победител на Олимпийските игри, световни и европейски първенства. След края на спортната си кариера той се заема треньор и политически дейности.

Предшестващо състояние

Яна Романова С. е роден май 1983 в град Курган. Когато тя за пръв път видях състезания ски, тя е решена да стане професионален спортист. Много много искал да получи хубава Яна пластмасови ски. Изпълнението на тази мечта не може да попречи дори майка си, която се страхува, че заради честите тренировки Яна ще има проблеми с академични постижения.

Още от детството си Романов се е утвърдила като една много отговорна спортист. Тя никога не е без основателна причина не пропусна тренировка, ясно следват всички указания на треньорите.

Първите стъпки в биатлон

В биатлон Яна Романова дойде на 15-годишна възраст. Започва да се занимава с треньор Валери Samsonovich Кондаков. Две години по-късно, в регионалните състезания, младият спортист забелязал треньор Анисимов Владимир Semenovich, който встъпи Романов да му Омск.

Тук Джон комбинира процеса на обучение с обучението си в местния университет, където учи в спортен инструктор. Интензивните упражнения не са били напразно - момичето в най-скоро дойде първите успехи в пистата за биатлон.

на постиженията на младшите ниво

2002 донесе Яна Романова първите постижения и слава. Тя незабавно избухна в топ тридесет от най-добрите юноши в света. Още през следващата година, руската биатлонистка е успял да спечели сребърен медал на световното първенство в спринта и преследването.

В релето Яна Романова за първи път в кариерата си, той е носител на международни състезания. След тези победи младата биатлонистка беше поканен на главния руския национален отбор.

Професионалната кариера

След като през 2009 г. Романов в преследване спечели бронзов медал на Световното първенство с лятна биатлон, а след това получава същата награда за най-Универсиада факел, тя започва да се изявява на Световното първенство.

Дебютът на Яна Романова се проведе в шест етапа в италианския Антерселва. В спринта, руснакът е станал тринадесети, както и в изпълнение - на двадесет и шести. Но най-добрият резултат е на седмо място в индивидуалната надпревара на Световното първенство в Йостерсунд.

През сезон 2008/09 Яна Романова не успя да зарадва своите фенове по-добри резултати по време на Световната купа. Но това все още се оказа: на Европейското първенство в Уфа биатлон първо беше на второ място в спринта, а след това на трето - в борбата за преследване.

Олимпийски сезон започна много добре за Романови. На втория етап в австрийския Хохфилцен тя и Sleptsova и Zaitseva Boulygina спечели състезанието на релето. Тогава имаше четвърто място в "проститутки" в словенския Поклюка, а след него на второ място в релето в Руполдинг, Германия.

Благодарение на доброто представяне, Романов стана част от олимпийския отбор. Но във Ванкувър, той веднъж дойде на пистата: в индивидуалната надпревара, тя завърши само на шесто място в челната десятка.

Въпреки катастрофалното представяне на Олимпийските игри, Иън е в състояние да сложи край на сезона за първи път, за да спечели Световната купа. Това се случи в Ханти-Мансийск в състезанието спринт.

В следващите три сезона Яна Романова не могат да получат на подиума по време на Световната купа. Най-добрият резултат е единадесетият в борбата за преследване в Лахти, Финландия.

През 2013 г. Романов започне сериозна подготовка за Олимпийските игри в Сочи. Участвала е в почти всички етапи, редовно получаване на кредитни точки, а в Антерселва Sprint е на пето място. На олимпийските игри Яна Романова е първият деветнадесети в спринта, а след това - на двадесет и трето място в състезанието на преследване. След това е имало повреда в "проститутки" - биатлонистка завърши едва през петдесетте години. Въпреки това, треньори доверени Романова в екипа на реле и няма грешка. Заедно с Zaitseva Shumilova и Viluhinoy Яна спечели сребърен медал.

След Олимпиадата в Сочи биатлон проведе още един сезон. На Световното първенство по футбол е редовно набира точки за изпитване, както и в експерименталната смесен реле в Чешката Ново Место спечели убедителна победа. В допълнение, тя спечели бронз на Световното първенство сред военните в Boden.

През май 2015 г. Яна Романова реши да завърши кариерата си.

Vnesportivnaya активност

След като се пенсионират от биатлон пътеки Иън не каза сбогом на този спорт. Тя пое позицията на атлет-инструктор на спортни екипи за обучение на Центъра.

В допълнение, Ian S. Романов реши да се пробва в политиката. През 2016 тя е била регистрирана като член на предварителния вот относно определянето на кандидата на партията "Единна Русия" в изборите за Държавната дума. За съжаление, сребърна медалистка от Олимпийските игри в Сочи, а тук е втората с повече от 18% от гласовете.