Михаил Южни: живот, кариера, снимки

Южни Михаил Михайлович - руски тенисист, спечелил два пъти на Купа Дейвис. Спортни експерти твърдят, че играчът има уникален бекхенд, което е по оригинален начин, изпълнен само една дясна ръка. М. Южна - много емоционален играч. В един от двубоите срещу Николас Алмагро зрителите могат да видят как руснаците от гняв счупи ракета му върху главата му, която, обаче, му помогна да промени хода на срещата.

ранните години

Едва ли малко Миша на шест години, той се заема ракетата и не искам да я освободите. От най-ранна възраст до днес Майкъл треньор едно и също лице - Борис Sobkin.

Южна доста успешно да се извърши най-младшите турнири. През 1999 г. той дори достигна до финала на Откритото първенство на Австралия. Но в последния сблъсък бе победен от Dane Кристиан Плес. Чрез постоянство и упорита работа, Руската тенисистка влезе в топ 20 юноши и започва да се изявява на професионално ниво. През есента на 1999 г., Михаил Южни спечели първите си финали при по-малки турнири, а в турнира за Купата на Кремъл, той успява да влезе в основната схема.

Руснаци, като трохите, да повишат квалификацията си. Първо той печели битки за претенденти, а след това - и в големите турнири. Тенис играч Михаил Yuzhny стана истинско откритие на купа Дейвис през 2000 г., а малко по-късно, без да не загуби нито един сет, той достигна до финала на ATP турнир в Шербург, където, уви, без шанс загуби от Жулиен Бют.

развитие на кариерата

В началото на 2000 г., М. Южна последователно провежда при турнирни серии от Големия шлем, преминавайки през два или три кръга в основната схема. Руската тенисистка е стъпил на нов етап за себе си и прави дебюта си в серията Мастърс, който печели няколко силни конкуренти в турнира в Монте Карло.

Санкт Петербург Cup е друг турнир, на финала на който е ударил Михаил Южни. Тенис - известна степен на богатство игра, защото картите отново е загубено. По това време - французин Себастиен Грожан. По ирония на съдбата, за пореден път успя да реабилитира Майкъл Дейвис Къп, където спортистът успешно заменя легенда на руската тенис Евгени Кафелников.

Една успешна за Юга е и сезон 2003. Тогава Майкъл за първи път се класира сред най-добрите играчи на петдесет в света, а след това продължи да се изкачи нагоре в класирането. От 2003 г., годината руснаците са свързани друг интересен факт кариера - той за първите представления време на професионално ниво, той участва във всички основни кръга от Големия шлем и сериите Мастърс. Особено добре развита за изпълнението си на кортовете на Австралия, където той победи един от най-признатите лидери в тениса - Чехия Иржи Новак. В турнири, по-долу състоянието на юг, и тримата стигна до полуфиналите преди Олимпийските игри, които ще позволят на играчите да се изкачи в топ 20 ATP. 2005 бе отбелязана първата победа за Юга по двойки - заедно с беларуски Максим Mirny той стана триумф за Купата на Кремъл.

На върха на

Успешен период за кариерата Михаил Южни са 2006-2007. През това време той успя да достигне до четвъртфиналите на турнира в Откритото първенство на САЩ, побеждавайки с класирания на второ място Рафаел Надал. Особено добре за руснаците се оформя бизнес в двойки. В тандем с Чехия Леос Фридл юг от съдилищата на САЩ преодоля турнири фаворити - братята Брайън, а след това отстъпи на бъдещата двойка-победител. Големия шлем спечели Михаил невероятни девет победи и сериите Мастърс достига до четвъртфиналите в Париж.

сезон 2008 се провежда на същото ниво. Руската спортист спечели няколко големи победи в по-малки турнири. В двойки конкуренция отново Следях развитието. В хода на Откритото първенство на Австралия е пребит Давиденко двойка - Надал, а Михаил Южни в края на сезона се класира най-високо за себе си на осмо място при мъжете световната ранглиста.

Нови записи

Успешна за руската тенисистка бе и през 2010 година. В турнирите от Големия шлем, той успя да спечели дванадесет победи, а на американските съдилища US Open за втори път в кариерата си стигна до полуфинал мача. Най-голямото събитие на сезона за Юга е победата над класирания на второ място Новак Джокович в турнира в Ротердам. Според резултатите, Майкъл възвърна мястото си в топ 30 тенисисти на планетата.

Рецесията и края на кариера

На възраст от тридесет руски атлет е направил, той изглеждаше невъзможно, печелейки редица важни победи и възстановяване на своето място в топ десет класацията. Въпреки това, този успех е бил местно и, за съжаление, е последният. Спечели срещу испанеца Давид Ферер във финала на Валенсия, Михаил Южни рязко се забави. В навечерието на всеки от следващия турнир с участието си трябваше да признае, отвесни нежелание да играя тенис на високо ниво. Краткосрочните местни успехи бяха последвани от все по-продължителен серия от поражения. И през 2015 г. руснаците не са включени дори в топ 100 в световната ранглиста. След края на сезона Майкъл е решил да сложи край на кариерата.

Екипът на Русия

М. дебют за националния отбор на юг се състоя на възраст от 17 години. През следващите 15 сезона тенисист не пропуснете един турнир с участието на руснаците. Всичко за националния отбор, Михаил прекара 38 борби (включително двойни) отбеляза 21 победи.