Анастасия Кузмина: биография, спортна кариера, награди, семейния и личния живот, снимки

Кузмина Анастасия Владимировна е роден на 28 август 1984 г. в град Тюмен, Русия. Известният спортист 34 години, височина - 180 см и е трикратен олимпийски шампион, както и най-добрата биатлонистка .. Семейно положение - женен, има две деца: син Елисей и дъщеря Оливия.

Анастасия Kuzmina снимка и биографии

Известният спортист е известен по целия свят за победите си в посока на биатлон. Анастасия първоначално да играе за Русия, и там вече го показаха отлични резултати. Пристигане в Словакия, тя стана победител на Олимпийските игри три пъти и два пъти се класира на първо място в Европейското първенство. До края на 2010 г., репортери бяха дадени спортно определят Анастасия Кузмина - ". Най-добър спортист на Словакия"

детството

Анастасия е родена в Тюмен, и тя беше там и започва спортната си кариера момиче. Отец Анастасия Кузмина - Shipulin Владимир Иванович, а майка му - Алла Abushaevna. Настя родители са майстори на спорта биатлон и ски-бягане. Три години по-късно, в спортен родени семейни близнаци - сестрата на Анастасия Кузмина и брат на Ана Антон. Последният също е добре известен спортист в семейството. Антон Shipulin - олимпийски шампион и голяма надежда за биатлон на Русия.

Sports кариера Nasty малко преценили, че той е на родителите й. На пръв момичето не се отнасяше до един спорт. Например, мама и татко даде дъщеря си Настя в каране на ски, а след това известен спортист започна с кънки и карате. Но в един момент, че е необходимо да се избере едно нещо, и Анастасия Кузмина каза ски-бягане.

Малката Настя обучени под ръководството на опитен инструктор Надежда Дмитриевна Kovrizhnykh. Поради това тя е спечелила повече от един конкурс за най-малките. Но след известно време Анастасия е прехвърлен в района на отбора, и тя дойде на друг треньор.

юношеството

В биатлон Анастасия Кузмина дойде в ранна възраст, когато тя е била на петнадесет години. През този период, тя разширява своя спортен касичка огромен брой медали, получени в различни състезания и международни шампионати. Основното събитие за Анастасия Кузмина се включи в YUCHM в Италия, град Ridnau, която се проведе в периода 2001-2002. Той е там, че Анастасия зае второ място на честта в релето на отбора.

Висше образование Анастасия Кузмина спечели в не-университет. Това беше най-Тюмен правен институт на Руската министерство на вътрешните работи.

Sports кариера

Настоящата разработка е спортисти започнаха през 2005 г., когато достига височина от 150 см, тегло - 68 кг. Анастасия Кузмина се удари в руския национален отбор и в продължение на няколко сезона бе представена само от тази страна. Първото състезание за момичетата започна турнира в Оберхоф. Всички спортисти се състезаваха за Световната купа. Анастасия Кузмина имам 63 в генералното класиране.

В 2006-2007. Гадно резултати са по-добри, и в едно от състезанията тя спечели тринадесето място. Всичко останало в момента на приключване на кариерата си, не по-малко известния олимпийски шампион Галина Куклева. В един от най-тържествената заря, тя даде пушката си, което е гарантирано Галина, донесе успеха си в спорта, Анастасия Кузмина.

Преместване и продължава кариера

През 2008 г. известният спортист на личните обстоятелства на движение е към Словакия. Но биатлон тя не спира и отиде до националния отбор на страната. Тук тя също се открояват със своите изпълнения. Първият мач в Словакия за Анастасия Стийл купа IBU, който се проведе в италианския град Martello. След това, Анастасия Кузмина взе кратка почивка поради раждането на първото дете кариера.

След този период, Анастасия реши да участва в Световното първенство в Чанг Пенг. В това състезание, спортистът завърши на второ място зад рускинята Олга Zaitseva. С най-новата Анастасия преди действали в екип.

Малко по-късно, Анастасия Кузмина спечели своето място на Световното първенство и спечели сребърен медал. На следващо място, състезателят е участвал в два турнира на Европейското първенство в Уфа, Русия. И това е мястото, където целенасочено момиче спечели първото място. След известно време, тя спечели Световната купа в Австрия и спечели обратно златен медал.

Освен всички постижения в спортната кариера, Анастасия Кузмина смята, че най-важното нещо - златото на Олимпийските игри. Неговата първа победа в това състезание се проведе във Ванкувър през 2010 година. След това, четири години по-късно тя отново спечели първото място в Сочи.

Но не и без наранявания. Между победи Анастасия Кузмина получи сериозни наранявания ръка. В тази връзка, тя трябваше да се оттегли от състезанието за Световната купа в Оберхоф и Руполдинг. Въпреки всички трудности, известният биатлонистка смятат, че този вид стимул за тежките тренировки за следващите олимпийски игри.

След горните състезания Кузмин напусна спорта по семейни причини, в продължение на две години. Малко хора очакваха, че спортистът ще бъде в състояние да се върне в своята кариера. Въпреки това, Анастасия Кузмина изненада всички и се върна в отбора в края на 2016. Не е като време за уреждане, известен биатлонистка веднага влезе в топ шест атлети в страната.

Личен живот

По време на активно спортен живот Анастасия беше приятно събитие. През 2007 г. се жени Кузмин. Съпруг известни спортисти превърнаха израелски скиор Даниел Кузмин. Със съпругата му Анастасия се срещна по време на редовния конкурс в Австрия, Рамзау.

Трябва да се отбележи, че спортистът е решил да промени името си, за да Shipulina Кузмин. И това е под една млада жена дойдоха да бъде известен. Тогава Анастасия взе най-важното решение в живота си - да се премести в страна, където в продължение на дванадесет години съпругът й е дом - Словакия. Също така известен биатлонистка спря играта за руския национален отбор и отиде до екипа на друга държава.

В началото младата жена направи такова решение се дължи на раждането на сина си - Елисей. Въпреки това, както вече споменахме, спортистът продължи кариерата си. И тук пред Анастасия Кузмина имам важен избор: да остане и да живее със съпруга си и се състезава за Словакия или се прибера вкъщи. Безспорно Кузмин е направила своя избор в полза на семейството и остана в град Банска Бистрица със съпруга си Даниел. Там тя и да започне да упражнява. Дъщерята Анастасия Кузмина Оливия е роден през 2015 г..

се ползват

Въпреки кариера, Анастасия Кузмина придобити и други хобита. Например, готвене. Тя обича да готви и излезе с нови вкусни ястия за своите близки. В допълнение, Анастасия обича да слуша модерна музика. Благодарение на спортните си обучение се изпълняват с голямо удоволствие. Анастасия Кузмина понякога мисли за това как да се открие магазин за цветя, където тя може да създаде красиви цветни аранжировки.

Известен биатлонистка и брат й, Антон Shipulin активно помага на благотворителни организации. Заедно със съпруга си, тя се обажда в толкова често, колкото е възможно за болните деца в Словашката болница Рузвелт, опитвайки се да помогне и да даде подаръци.

Сега Анастасия Кузмин

През 2016-2017 известния спортист направи за страната си през следващия сезон и спечели 40-то място в генералното класиране и 176 точки. Анастасия реши да не се спирам на него и да подобрите своя професионален вид. Кузмина се започне с пролетните колекции, които излязоха на пистата в норвежкия Shusheene. През лятото около три седмици, за да се окажат по-известен биатлонистка спортен опит в Нова Зеландия. И през есента на Анастасия Кузмина, взе участие в IBU купа в Швейцария.

През следващия сезон на Световната купа етап професионален спортист спечели два сребърни и два златни медала. Това събитие се състоя в Анеси и Хохфилцен. Има Анастасия Кузмина спечели почетно място в генералното класиране.

Заслужава да се отбележи, че най-известните рубеж няма социални страници в "Instagrame". Но феновете й решиха да се създаде една общност "Vkontakte", посветена на всички постижения на професионални спортисти.