Рикардо Даниел: A История на успеха

За ценителите на Формула 1 австралийски шофьор номер 1 и част националния герой за сигурен за дълго време ще бъде Марк Уебър. Въпреки, че в крайна сметка Марк не успя да спечели поне една титла, той завидна стабилност доволен своите фенове се качва на подиума, а понякога и спечели Голямата награда.

Друга австралийски пилот от F1 - Даниел Рикардо - все още не може да се похвали с толкова много награди, като известната си сънародник, но състезателна си кариера в разгара си, което означава, че тя зависи изцяло от отношението на ездача. По ирония на съдбата, той бе заменен от Даниел Марк Уебър в екипа на Ред Бул, когато последният реши да се ангажира с професионални спортове.

Извършване на любителски ниво

Първите състезателни коли, които седяха зад волана на Рикардо Даниел, се превърнаха в редовна карта. Вече девет години момче кара в кръг с връстниците си, а след това осъзнах, че пистата на високоскоростен - това е призванието му.

На шестнадесет, Даниел взе участие в местния шампионат Формула Форд, но в нито един от трите раси не са в състояние да печелят кредити. Въпреки това австралиецът спечели правото да се говори в азиатската Формула BMW Championship, където той вкара първия си победа в моторните спортове. Общо за първенството, Даниел Рикардо спечели 231 точки и е на трето място сред всички шофьори. Още два сезона прекарани в австралийската Формула Рено, където той защитава цветовете на екипа RP Motorsport. Между другото, в тази поредица от състезания заедно с Рикардо пилотиран друг бъдещ член на F1 - Фин Валтери Ботас.

Формула 3

През 2008 г. екип Рикардо Даниел Carlin Motorsport взе поканата и се премества в британската Формула 3. Австралийската доста успешно дебютира на пистата в Нюрнберг, спечели финала на шесто място. След това последва серия от крайния подиум, което позволява на пилота Карлин спечели шампионата с 89 точки предимство пред най-близкия си конкурент. От дните на изпълнения в първенството на друг австралиец, Дейвид Brebema, Рикардо Даниел той стана първият представител на Зелената континент, който спечели титлата.

, съгласно Формула 1

главен раса първенство, Даниел поканен Кристиан Хорнер - шеф на отбора Red Bull Racing. Рикардо първоначално с друг дебютант служи като летец-изпитател, но след успешното изпълнение австралийски ездач в детето Торо Росо, той е предложил на постоянно място като пилотен RBR, заменяйки екипа на сънародника си Марк Уебър. Прави впечатление, че след това рокади сред най-високите шофьори в F1 се превърна просто Даниел Рикардо. Австралийската Височина - 180 cm.

Star №1 в екипа по това време, разбира се, е германската водача Себастиан Фетел, но дебютът австралийски може да се нарече успешна. Той веднага стана вторият в домашна Гран при, въпреки несъвършените технически автомобил проба 2014 година. Като цяло, Рикардо прекарал убедителен дебют сезон в RBR, вкара три победи и седем пъти на подиума. В резултат на това - трето място в шампионата и много положителни отзиви от реномиран avtoizdany. В шампионата на 2015 австралийски ездач се появи с нов съотборник (руски Даниил Квят) и като част от преживява трудни времена Ред Бул взеха осма окончателно място. Година по-късно, в шампионата 2016 г., австралиецът успя да повтори най-доброто си постижение, и да вземат третото място през сезона. Трябва да се отбележи, че в този шампионат Рикардо само веднъж вдигна над главата си носител на Голямата награда за Купата.