Алекс Mickle, украински футболист: биография, семейство, спортната си кариера

Алекс Mickle - известен съветски и украински футбол. Той е играл за националния отбор на СССР. Най-популярни направено в Киев "Динамо". След приключване на кариерата на спорта се обърна към треньор. През последните две години като ръководител на националния отбор на Украйна.

В началото на кариерата си

Алекс Mickle роден в Киев 30 март, 1963. От детството, аз почувствах желание да се занимават със спорт, особено във футбола. След като се приближи възраст, записани в младши спортно училище. Подобно на всички момчета Киев, мечтал да играе за местния "Динамо" (Киев), Алексей, и една сбъдната мечта.

играеш за младежкия тим започна през 1973 г. Алекс Mickle. Футболист играе като полузащитник. От 10 до 18-годишна възраст играч играе за младши екипи от различни години, постоянно е на молива от функционерите на възрастни "Динамо". През 1981 г. той е бил най-накрая призна за игрите за първия отбор.

В Киев "Динамо"

В дебютния си сезон в клуба на родния Mickle веднага прави дебюта си във Висшата лига. Но често на терена не се появи - състезанието бе непосилни. Екипът е един от лидерите на сезона и в резултат на това спечели 22 победи в 34 мача, е издал победа в шампионата на Съветския съюз. Най-близко преследвач - Москва "Спартак" - изостанали от 7 точки. Това е въпреки факта, че по време на победата бе дадена само на две точки.

През 1982 г., за да повторите успеха не е възможно, въпреки че "Динамо" (Киев) е отново в близост до шампионата. В последния кръг Киев победи гостуващия Ереван "Арарат" с гол за 3: 2. Съдбата на златните медали на играта зависи от Москва "Спартак", осигуряване на трето място, с Минск "Динамо", който се бори за титлата. В мач от много голове беларусите спечелиха 4: 3.

През 1983 г. Алекс Mickle - вече пълноправен играч на основната структура, обаче, отборът има неща, не се натрупват, както добре. Триумф този сезон стана друг украински клуб - Днепропетровск "Днепър", спечели шампионата. А "бяло-сините" само зае 7-мо място.

шампиони Отново

Назад към предишното ниво на Киев, водена от Mickle, се провали през 1985. Ситуацията игра през целия сезон - и друг шампионат. Москва "Спартак" е зад по 2 точки. На следващата година, "Динамо" отново стана любими и шампиони само благодарение на тогавашния граница на тегленето. Според резултатите от началото на сезона в Киев и Москва "Динамо" беше също толкова точки. И някой - до 11. Но московчани са лишени от една точка, а украинците - не. Фактът, че правилата е едно изключение - ако по време на мач двама или повече играчи са призовани в националния отбор, а след това играта е ограничение равенство не изтича. Алекс Mickle играе за хората от Киев до 1990. След това беше, че той е в състояние да спечели с отбора четвърто злато на шампионата на СССР. Общо за отбора, той прекарва 137 мача и вкара 39 гола.

В кариерата в Европа

След разпадането на Съветския съюз, много играчи решават да се опитат щастието в чуждестранни клубове. Mickle Алексей Александрович не беше изключение и отиде да играе в Италия. Украински полузащитник става играч на "Сампдория" от Генуа, за да спечели италианското първенство миналия сезон. Ето защо, с нов клуб, той веднага се действа в Купата на европейските шампиони. В първия кръг, италианците са намерени германския "Кайзерслаутерн" и губят далеч 0: 1. Реваншът се провежда под диктовката на клуба Mickle. Резултат 2: 0 даде достъп до следващата стъпка.

В 1/8 финал на "Сампдория" лесно се справя с гръцкия "Олимпиакос" (1: 0, 3: 1). В борбата за полуфиналите на парти внезапно губи полския "Легия" 0: 1. Във втория етап от генуезците имали много възможности за подобряване на положението, но срещата завърши наравно - 2: 2.

В същото време, в случай, че италианското първенство в "Сампдория" мина добре. Въпреки домакинската загуба срещу преките конкуренти в борбата за медалите, "Генуа" и "Торино" (със същия резултат 1: 2), екипът уверено доведе въпроса до първото си победа в Серия "А". Прекрасната "Милан" и "Интер" след 5 точки. Полузащитникът Mickle, чиято биография, натрупан друг шампионат, значителен принос за цялостния успех. Той изигра 24 мача и вкара три пъти.

Albion

Въпреки успеха, след края на сезона Mickle премества в първенството на Шотландия. Той е получил покана от един от лидерите - команда "Глазгоу Рейнджърс". В първия си сезон в нов клуб украински халф поставя своеобразен рекорд. Той е третият поредна година става шампион, а страната с всички по-различно.

Шотландски Cup победа беше може би най-лесният. "Рейнджърс" прескочени най-близкия преследвач, на "Сърцето на Хартс" с 9 точки. В същото време през сезона вкара 101 цел.

Като цяло, украински прекара пет сезона в Шотландия, който печели пет поредни шампионски титли. През 1993 г. "Абърдийн" загубил 9 точки, а на следващата година - само 3. Борбата беше много трудно. През 1995 г., а вторият е "Мадъруел", зад с 15 точки. През последната година изпълненията Mickle в Шотландия борба, "Рейнджърс", наложени "Селтик", предоставени на финала 4 точки.

бял Шампионската лига

В основната европейска купа турнир на Стария свят Mickle вече играе с Киев "Динамо". Въпреки това, на изпълнението на един шотландски шампион е съвсем различна. През сезон 1992/1993, "Рейнджърс" първо се удряха датския "Лингби" (1: 0, 2: 0), а след това на английски "Лийдс" (2: 1, 2: 1) и беше в груповата фаза. Съперници са френската "Олимпийски", белгийския "Брюж" и на Русия ЦСКА Москва. Шотландците никога не са загубили, но 4 равенства, не им позволи да вземе първото място. последният ти шанс, те загубиха в последния кръг, игра на домакините в жребия с ЦСКА Москва 0: 0. Финалът отиде до френския "Марсилия".

В периода 1993-1994 отборът излезе на сцената на 1/16, в ожесточени битки, след като загуби на българския "Левски" само заради броя на головете в мача, след (3: 2, 1: 2). През 1994 г. системата на схема на турнира се променя. В груповата фаза 16 отбора дойдоха да играят. Въпреки това шотландците не отговарят на изискванията за получаването на гръцката AEKu (0: 2 и 0: 1). В последния си сезон играе за "рейнджърите" Mickle с екипа стигна до груповата фаза, побеждавайки Кипър "Анортозис" (1: 0, 0: 0). Групата е била да се срещне с Дортмунд, "Дортмунд", италианската "Ювентус" и "Стяуа" румънски. Като две съкрушително поражение на италианците (0: 4 и 1: 4), шотландците загубили шанс за достигане на групите. Не спечели една единствена победа, те класирана на последно място. Mickle в крайна сметка играе за "Рейнджърс" 110 мача и вкара 20 гола. През 1996 г. той завършва кариерата си в професионалния футбол в продължение на 33 години.

Отборът на СССР

Най-големият успех в националния отбор е постигнал Mickle, игра за СССР. През 1988 г. той заминава за Олимпийските игри в Сеул.

В първата игра, която играе съветски отбор нула тегленето с домакините. В мача срещу аржентинците чрез към 7-ата минута откри Игор Dobrovolsky и 22 минути Mickle удвоиха предимството. За четвърт час преди края на мача Алфаро играе една топка, но южноамериканците не са постигнали повече. В последния мач срещу американците и не Mickle вкара два гола. Първо той откри резултата в първата десетминутна, и 48-та минута, създаден с 4: 0 на таблото. Въпреки това, такава убедителна победа не може, до края на срещата американците са играли две топки. Но Съветският съюз все още излезе от групата от първото място.

В 1/4 финалите на националния отбор на Австралия бе победен с 3: 0. И отново надмина Доброволски, е реализирала два санкции, както и Mickle. Полуфиналът срещу италианците не е толкова лесно. Резултатът стана отворен само за 50 минути, и го направи Virdis. Да вкарам топката назад Dobrovolsky управлява 10 минути преди края на редовното време, превръщайки играта в продължение на време. Допълнителна половин час започна да съветските играчи успешно - вече в 92-та минута на Arminas narbekovas отбора си напред, но на 106-то Mickle направи резултата 3: 1. Въпреки това, след няколко минути карнавала играе една топка, за определяне на окончателния резултат 3: 2 в полза на СССР.

В последния мач съветските играчи противопоставят бразилците и отново, че е необходимо да се възстанови гол Ромарио за първото полугодие. В средата на втората дузпа Dobrovolsky е изравнен. Решаващият гол в продълженията вкара Юри Savitchev. Mickle вкара 5 гола в турнира.

Личен живот

бъдещата му съпруга се срещнаха в младежки Алекс Mickle. футболно семейство се образували съюз с Инна, която се е запознал, когато са били на 13 години. След 6 години, те официално женени. Година по-късно те са имали първородния - Алекс. Син едно време се занимава с футбол, но в крайна сметка реши да избере друг път. През 2004 Mickle второ дете се ражда - той се нарича Матей.

По време на живота си спортист спечели не само спортни трофеи и медали. Има Алекс Mickle държавни награди. От 2004-2016 той бе представен с три степени на украинския Поръчка "За заслуги", а през 1989 г. - Ордена на дружбата на народите.

На позиция Трениране

През 2012 г. Mickle. - треньор на ФК "Динамо" (Киев ") Първо той помогна Олег Блохин, а след това е назначен за спортен директор с младежкия отбор на Украйна спечели сребърен медал на Европейското първенство не може да победи само отбор на Холандия на финала ...

През 2008 г. той става наставник на националния отбор. Дебют игра стана приятелски с Кипър, която приключи с равен резултат - 1: 1. Mickle трябваше да се класира за Световното първенство по футбол. Екипът започна с тежка победа над Беларус, единственото попадение Шевченко вкара от дузпа. Това е последвано от по-убедителни победа над Казахстан (3: 1) и с нула равенство хърватска. През пролетта на 2009 г., бе победен в "Уембли" от британското 1: 2, с победен гол вкара основатели на футбола за 5 минути преди края на срещата. През юни, украинците не могат да пазят печелившия резултат в игра гост срещу хърватите - 2: 2. Сред нарушено запалване на селекцията - на нулевото равенство в Минск. В предпоследния кръг Mickle домакините спечели историческа победа над англичаните, единствения гол през първата половина отбеляза Назаренко. Въпреки това, за британците, те бяха единствената загуба на точки, те уверено печели първо място, а украинците отиде в плейофите.

Претендентите са ли гърците. Мачът в Атина завършиха при нулево равенство, а във втория мач Салпингидис вкара единствения гол в средата на първото полувреме. Mickle за този мач беше последният като старши треньор. В момента работи в системата на Киев "Динамо".