Гимнастичка Яна Кудрявцева: биография, постижения, награди и забавни факти

Художествена гимнастика - спорт където състезателите започват кариерата си в ранна възраст, както и финала, едва надминавайки двадесет години в чужбина. Травма, тежък стрес да си вършат работата. В лицето на момиче като Яна Кудрявцева, художествена гимнастика е загубил един от най-добрите атлети в последните години.

След един крак нараняване сериозно момиче завърши с този спорт, само той навършил деветнадесет. Въпреки това, за кратко време, че тя блестеше, Яна Кудрявцева се превърна в множество европейски и световен шампион, носител на Олимпийските игри и е останал в паметта на феновете на спорта, като един от най-елегантните гимнастички.

От басейна на фитнес

Героинята на историята - московчанин, роден през септември 1997 година. Много често децата на известни спортисти се повтаря съдбата на родителите и посветили живота си на това спорта. Това не е избягал тази съдба и Яна Кудрявцева. Движение, обаче, не веднага се сгодява за бъдещия шампион.

Дъщеря на известния плувец Виктор Кудрявцев, тя първоначално занимава с плуване в цялостното развитие на групата.

Въпреки това, в четири години, момиче се дава на част от скачане. Баща Яна, като бивш спортист, знаеше какво луд натоварване в очакване на дъщеря си в областта на спорта и първоначално е бил против това сериозно започна да разследва случая. Въпреки това, треньорите са били в състояние да го убеди, че Иън има голямо бъдеще, и той се съгласи. треньорския щаб на легендарния Ирина Винер-Usmanova на отпи още supertalantlivuyu спортист под крилото си.

Junior постигне

На възраст от 11 години, Jan Кудрявцев, тегло и ръст, който винаги е бил в близост до идеален за художествена гимнастика (на върха на кариерата си с ръст от 170 cm спортист с тегло 47-48 кг), започна да действа в най-младшите състезания. От самото начало, тя е научил всичките си победи. Тя има златни медали от конкурси в Дмитров, Самара и Казан.

От 2011 г. Ян Кудрявцев започна да представлява знамето на Русия в чужбина. През същата година, паралелно с senorok на конкуренция на Световното първенство, проведено конкурси сред юноши и девойки.

Говорейки с Аверин сестри, жена спечели отборното състезание. Тази награда Иън добавя индивидуално злато в упражнения с обръч и клубове.

През 2012 г. спортистът участва в Европейското първенство през Junior. Отново победа в конкурса на отбора, а в булото - златото в упражненията на топката. Също така на законопроекта Яна Кудрявцева - Junior Световната купа, спечели в Пезаро.

Най-малките Prima пластика

Възрастен спортист кариера започва през 2013 година. В един момент на Голямата награда, която се проведе в Москва, Яна Кудрявцева спечели втория тур наоколо, упражнения с топка и клубове. Тези награди добавя тя бронз за обръч.

През същата година Джон постави нов постижение в спортна гимнастика, като става най-младият спортист, който печели в тези турнири. Това се случи, когато гимнастичката спечели турнира, който се проведе в София. Яна Кудрявцева стана първата в изцяло наоколо, побой и любовница на турнира Силвия Митева, а съотборникът Маргарита Мамун. Също така беше извлечена победа при изпълнение с обръч и клубове, но също така - за бронзовия лентата.

Преди Aline Кабаева

Първото световно първенство е най-истинският тест за Яна Кудрявцева. По време на реч пред лентата постоянно прекъсва от музиката, която може да донесе на младия спортист от коловоз. Все пак, това не попречи на Яна покажа най-добрия резултат и спечели златен медал. Освен това, на първо място тя взе в упражнения с клубове и златните медали на добавяне сребро за топката и на обръч.

Най-важното събитие се състоя в изцяло около финала. Яна Кудрявцева, която дори не е включен шестнадесет, победи всички опитни момичета и да стане абсолютен шампион на света. По този начин, тя надмина легендарния Алина Кабаева, като става най-младият световен шампион в изцяло наоколо.

Следваща старт Яна Кудрявцева сезон не е много гладка. Вместо да победи, което всички са били използвани, последвани от сребърни и бронзови медала на Първото световно първенство. Въпреки това, според Ирина Винер, тя все още си остава един от лидерите на отбора, заедно с Маргарита Мамун. До средата на сезона се развежда сериозно и отново започна да вземе наградата, един след друг.

Световно първенство в Турция се превърна в ярък финал на тази година, когато Джон печели най-много пет златни медала, включително и всички около, повторете миналогодишния триумф. В същото турнир гимнастичка спечели специална награда за най-елегантен спортист.

олимпийски сезон

В края на 15-година на Jan Кудрявцева сериозно ранен крака си и е възстановена за дълго време. Поради това, тя постепенно влезе в олимпийския сезон, ограничаване на тяхното участие в представления. Независимо от това, и тази година тя е на златен медал на старта на Световната купа в Ташкент, Казан, София. От началото на 2013 г. най-много първия ред на рейтинг на най-силните гимнастички неизменно Яна Кудрявцева. Олимпиадата през 2016 г. най-накрая запечатани заглавието на най-силната, "художникът" на всеки четири години.

Въпреки това, тъй като през 2000 г. в случай на Алина Кабаева в Сидни, там се намесва фатален инцидент. Точно както през 2000 г. Кабаева Кудрявцев се счита за основен фаворит на конкурса. Въпреки това, в края на упражненията с клубове тя признава загубата на обекта.

Тази грешка коства първото си място. Кудрявцева напуска Рио само със сребърен медал.

Завършването на кратката, но блестящата кариера,

На един от турнирите през 15 година от Ян получава сериозна контузия на стъпалото. С тази травма, тя заминава за Световното първенство в Щутгарт, където, през болката, спечели най-много пет златен медал. Едва в края на конкурса, тя се обърна към клиниката, където е бил диагностициран с фрактура на една от костите на ходилото.

Възстановяване, Jan Кудрявцев в състояние да изпълняват на олимпийските игри, която е в състояние да спечели сребърен медал.

След това, лекарите са установили, че такова нещастие може да се случи в десния си крак. През ноември, Ирина Винер заяви, че нейните възпитанички може да се пенсионират. В края на годината спортист уведомена Международната федерация по гимнастика. По този начин сложи край на блестящата кариера на един от най-силните гимнастички от последния път.